Незгинаємий

Тут правив пар, але… швидко здувся…

Обкладинка
Обкладинка

Світ, де керує балом пар. Стімпанк? Та ні. Звичайний загалом світ. Навіть історія чимось схожа на нашу. Просто двигуни внутрішнього згоряння тут відсутні як клас. Нашому сучасникові, і за сумісництвом автослюсарю, якраз у такий світ і пощастило потрапити. І… Ну зрозуміло, перше, що спало йому на думку, це створити ДВЗ.

Є… так… Здавалося б усе просто. Але просто, як відомо, нічого не буває. Адже може статися і так, що на цьому шляху йому зустрінуться: жадібний купець зі своїми підручними, каторжники-втікачі, що не гидують поласувати чоловічком, хунхузи і старанці, що збрендили від золотої лихоманки. Спробуй розберися з усім цим. Так ще маячить неминуча зустріч із головорізами якогось таємного клубу шанувальників парових машин. Подумаєте, він нічого про них не знає? Це не має зовсім ніякого значення.

Паспорт книжки
Автор Костянтин Калбазов
Назва цикла Незгинаємий (Несгибаемый)
Жанри #попаданці,
#стімпанк,
#альтернативна історія,
#пригоди
Обсяг 3 книжки
Мова москальська

Наш головний герой — попаданець. Наш сучасник, Петро Пастухов — колишній вихованець дитбудинку, а нині автомеханік, супермен, живучий і щасливий — потрапляє, стараннями старшого друга-науковця, який зробив пробій між світами, в іншу реальність. Тут та сама Росія, але початку ХХ століття. У цій Росії, хоч надворі 1923 рік, править імператор Микола ІІ, а ще всесильний ПАР. Справа в тому, що в цьому світі вся індустрія побудована на парових двигунах, а двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) віддані анафемі… Справа в тому, що таємний клуб промисловців всіляко знищує ідею ДВЗ та її носіїв.

Петро швидко адаптується у новому світі. Спочатку стає робітником механічних майстерень (благо його знань більш ніж достатньо), потім електромонтером, а потім… золотопромисловцем.

Він плекає ідею створити ДВЗ і довести усьому світу його привабливість та вигідність. Але поки що потрапляє на каторгу, випадково підставлений бойовиками Таємного клубу, як убивця чергового конструктора бензинового двигуна. Але й там колишній безпритульник виживає, стає грозою бандитів та розбійників, шановною людиною та генератором небувалих технічних ідей.

Пастухов хоче розібратися з тими, хто його підставив, а Таємний клуб із Петром, як ще одним ініціатором створення ДВЗ. І, зрозуміло, наш супермен перемагає всіх, стає зятем мільйонера-заводчика, відомим конструктором та автогонщиком. Пастухів проводить низку пропагандистських та комерційних починань, які завдають нищівного удару паровикам.

Какую то инфекцию сейчас я проглотил. © Веселе курча, 1973, Київська кіностудія науково-популярних фільмів

Цикл відверто слабкий. Цікава задумка, але досвіду автору не вистачає. Якісь сюжетні нитки повисають в повітрі. Багато роялів в кущах. Мотиви поступків дишаються незрозумілими. Деякі ходи — нерозкритими і написані ніби для того, щоб натягнути кількість знаків до редакційного замовлення. А можливо автору цикл набрид і він просто хотів швидше його позбутись. Не знаю.

Але здивувало одне — автор взагалі не торкався України. Навіть дивно, бо всі автори про попаданців в минуле вважають за необхідне Україну знищити, а тут… А ні словом!

Не впевнений, що колись буду це перечитувати, але виключати повністю?.. Цикл складається з наступних книжок:

  1. Незгинаємий
  2. Ворога майже не видно
  3. Не буди лихо…
Мої рейтинги
Сюжет ★★★☆☆
Читабельність ★★☆☆☆
Любок ★★★☆☆
Графоманство ★★★☆☆