Повітряні фрегати

Обкладинка
Обкладинка

У 2022 році світ змінився і вже ніколи не стане колишнім. Але для Веніаміна Мартова цей рік змінив взагалі все. Навколо нього тепер нова реальність, зовсім не схожа на колишнє життя. Хіба що небо все те саме. Ось тільки в ньому ширяють повітряні фрегати, серед хмар гримлять залпи важких знарядь, а зоряні адаманти здатні обдарувати силою. І в помолоділій душі живе мрія про небо.

1941 рік. Російська імперія. Протекторат Чосон. І наш сучасник, який потрапив у незнайомий для нього світ. Тут і починається довгий шлях у хмари. І перший крок, який належить зробити нашому сучаснику, - стати юнгою. Але для початку треба просто вижити і розібратися з проблемами, що звалилися на нього.

Паспорт книжки
Автори Іван Оченков
Антон Перунов
Назва циклу Повітряні фрегати
Жанри #фентезі,
#попаданці,
#стімпанк,
#альтернативна історія,
#пригоди
Обсяг 5 книжок
Мова москальська

Головний герой їде у відрядження в так званий ДНР. Там його вбивають (закономірно), але він не здихає на радість ЗСУ, а потрапляє в інший світ, у тіло підлітка, який живе в російському дитячому будинку в Кореї, що під патронатом росії.

Я не здивований, якщо чесно. Дуже рідкі автори не намагаються встромити «повєсточку» в сюжет про попаданців. Але тут прологом все й кінчилось. Далі згадок про неньку не буде. А буде стімпанк в альтернативній реальності. Колись на землю впав метеорит (Тунгуський?) і розкидав незвичний для Землі мінерал — зоряний діамант. Приводиться ще купа синонімів, але — не важливо. Зоряний діамант.

Цей мінерал наділяє носіїв особливою силою. Але не всіх. Ті, у кого сила прокидається, називають обдарованими. І вони - вирішують.

Одна людина знайшла на місці падіння метеорита багато каміння, і дар, що прокинувся, дозволив їй винайти антигравітаційний двигун. Він заснував завод з виробництва цих двигунів і корабельню з виробництва повітряних кораблів. Не літаків або дирижаблів, які в книжці, до речі, є, а саме багато сот тонних повітряних корветів, фрегатів, лінкорів тощо. І з часом монополізував майже весь світ.

І тепер наш «герой» живе в тілі парубка з даром і з таким же прізвищем як у померлого засновника групи компаній. Количев. Потім, до речі, виявиться, що він — спадкоємець цього Количева. Ну як без роялів в кущах?! Хлопець з дивним ім’ям Мартир’ян мусить дізнатись про своє минуле, помститись за смерть батьків, отримати спадщину, не втратити її через кляту опікунську раду, врятувати сина імператора росії і виїбати принцесу одружитись з донькою наставника, з якою його заручили ще в дитинстві.

І просто посередині сюжету закінчується останній том! Бля! (Діти! Не можна казати це слово!) Все через те, що одному з авторів набрид цей цикл. Іван Оченков позначив його на author.today як завершений, десь в коментарях написав, що втомився і уходить, і якщо хочете продовження, торбіть другого автора.

Цикл умовно завершено. Склад циклу:

  1. Юнга
  2. Пилот
  3. Капитан
  4. Гросс
  5. Большая игра

Якщо раптом Антон Перунов знайде іншого співавтора або допише цикл самотужки, я обов’язково прочитаю (з перечитуванням з самого початку, як я люблю) і оновлю цей огляд.

Мої рейтинги
Сюжет ★★★☆☆
Читабельність ★★★★☆
Любок ★★★★☆
Графоманство ★☆☆☆☆