Materia Prima

Сталкер у світі темного фентезі

Обкладинка
Обкладинка

Початок ХХ століття. По всьому світу у великих містах з’являються таємничі анклави — зони, населені ворожими людству диявольськими створіннями. Утримати їх можуть тільки стіни, напхані срібними лозинами. Але деякі речовини з цих зон мають магічні властивості, і в світі відроджується магія і алхімія. З ризиком для життя алхіміки проникають в анклави, щоб здобути дорогоцінну матерію пріма. Під час такої експедиції варшавський алхімік Олаф Рудницький зустрічається із офіцером елітної царської гвардії Олександром Самаріним. Подолаючи смертельні небезпеки, вони поступово дізнаються все більше про природу анклавів та про боротьбу з ними.

Паспорт книжки
Автор Адам Пшехшта
Назва циклу Materia Prima
Жанри #фентезі,
#альтернативна історія
Обсяг 3 книжки
Мова польська (читав в перекладі москальською)

Як влучно описав цей цикл журнал Світ Фантастики, це ніби Ераст Фандорін був магом і бився з демонами. Або сталкер у світі фентезі. Оповідання польського автора Адама Пшехшти (мова не зламайте) розповідає про долю варшавського алхіміка Олафа Рудницького та російського офіцера Олександра Самаріна. Це дві рівноправні лінії сюжету. Початок ХХ століття. Поява в містах по всьому світу анклавів, де мешкають надприродні істоти, можна знайти слова сили і здобути безцінну первинну матерію, що змінило світ.

Олаф рятує з анклаву дівчину, яка потім виявляється мешканкою анклаву. Олаф рятує сина Миколи II від гемофілії, відсунувши Распутіна. Олаф рятує Варшаву від Росії. Олафе… Олафе — молодець!

Взагалі я люблю читати книги про кінець XIX, початок XX століття, написані нашими сучасниками. Пригоди Ераста Фандоріна пера Бориса Акуніна я прочитав із задоволенням. Інші стімпанківські книжки зазвичай ковтаю. Та й на сайті є рецензії на лубочні вироби російських авторів із претензією на епічність, не дивлячись на те, що посварив у пух і порох, прочитав проте легко. А тут перечепився.

Так збіглося, що читання цього циклу збіглося у мене зі святкуванням нового року, днем народження, різдвом, і під кінець круговерті свят обухом по голові вдарила смерть мами. Останню книгу я примушував себе читати. Це не означає, що книга була поганою. Ні. Але якесь гнітюче почуття все-таки викликала. І сюжет начебто відмінний, і написано непогано, та й перекладено якісно, але… Може переклад і змушував мене щоразу повертатися до книги через силу. Принаймні на початку третього завершального тому. Єдине, що тішило, так це те, як автор описує Миколашку кривавого та справжнє обличчя Росії. Хоча й маскує це добрими російськими офіцерами.

Цикл завершений і включає три томи:

  • Адепт
  • Губернатор
  • Тінь

Хоча автор почав цикл, що здійснює, Materia Secunda, з яким складуть великий умовний цикл «Алхімічний світ»

Чи перечитуватиму — не знаю.

Мої рейтинги
Сюжет ★★★★☆
Читабельність ★★★☆☆
Любок ★★☆☆☆
Графоманство ★☆☆☆☆